Noc żywych zabawek

wiek: 7+

Kup bilety


 

scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
kostiumy i scenografia – Agnieszka Zdonek
muzyka – Andrzej Izdebski
multimedia - Przemysław Żmiejko
światła - Piotr Motyl

obsada:
Miłosz - Anna Domalewska
Irena Bałamucka - Jolanta Kęćko
Hiphopotam - Ewa Lubacz
Arleta Figlarska - Małgorzata Sielska
Konrad Bałamucki - Michał Olszewski
Muchodron - Andrzej Kuba Sielski
Animatus - Błażej Twarowski

W polskiej stolicy zabawkarstwa – Kielcach – mieszka i pracuje rodzina Bałamuckich, która słynie z produkcji zabawek najwyższej jakości. Zabawki Bałamuckich są od wieków uwielbiane i kupowane przez dorosłych i dzieci. Kochają je wszyscy – poza dziesięcioletnim Miłoszem. Najmłodszy z rodu Bałamuckich nie chce kontynuować rodzinnej tradycji. Miłosz chce tworzyć gry komputerowe.

Gdy zamiast wymarzonego laptopa na gwiazdkę Miłosz dostaje kolejną zabawkę, postanawia uciec z domu. Kiedy rodzice szukają Miłosza, ich firmowy sklep staje na krawędzi bankructwa: coraz więcej dzieci zamiast zabawek kupuje gry, tworzone przez tajemniczego Animatusa.

Po powrocie do domu Miłosz odkrywa, że sklep jego rodziców kupił Animatus – twórca i producent gier nowej generacji, które zastąpią tradycyjne zabawki. Bałamuccy tracą pracę, a ich zabawki lądują w Muzeum Zabawek. Aby zarobić na podręczniki i utrzymać rodzinę Miłosz zatrudnia się w wytwórni gier jako tester nowej gry komputerowej Animatusa.

Z każdą godziną grania Miłosz coraz bardziej zaniedbuje szkołę i rodziców. Tymczasem do Muzeum Zabawek trafia coraz więcej misiów i lalek porzuconych przez dzieci, które zaczynają cierpieć na tajemniczą chorobę – pixelozę – zmieniającą ludzi w postaci z gry komputerowej. Oddział zabawek z Muzeum wyrusza na ratunek Miłosza i innych dzieci.

Czy zabawkom uda się pokonać Animatusa i oderwać dzieci od gier komputerowych? Czy znajdą lekarstwo na pixelozę? Czy dzieciom są jeszcze potrzebne prawdziwe zabawki?

Czas trwania spektaklu - 1 godz. 10 min. (bez przerwy)
Premiera – 7 marca 2020

Miejsce Wydarzeń


Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach imienia Stefana Karskiego ul. Duża
25-304 Kielce
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google