Pod adresem marzeń

Biała Noc - Święto Kielc
Wejściówki wydawane w kasie, od godz 19.00 ( maksymalnie 3 miejsca na 1 osobę)
wiek: 6+

Kup bilety


 

scenariusz - Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký
dramaturgia i tekst - Elżbieta Chowaniec
reżyseria - Marek Zákostelecký 
scenografia, kostiumy i lalki - Marek Zákostelecký
muzyka - Martin Husovský
choreografia - Aneta Jankowska
wideo - Przemysław Żmiejko
konsultacja historyczna - Krzysztof Myśliński

Obsada:
Pokojówka - Aleksandra Sapiaska
Windziarka - Ewa Lubacz
Wdowa - Małgorzata Sielska
Bagażowy - Michał Olszewski
Odźwierny - Andrzej Kuba Sielski
Recepcjonista - Andrzej Skorodzień
Boy hotelowy - Mateusz Drozdowski

Ile tajemnic skrywa nieduży budynek przy ulicy Dużej? A ile spełnionych marzeń? Ponoć istnieją szacunki, że ok. dziewięciu milionów dziewięćset dziewięćdziesięciu dziewięciu tysięcy, a nawet jeszcze więcej. I to jakich! Dawno, dawno temu działał tu przecież Hotel Europejski. A później przedwojenne kino i jeszcze magazyny karpi, aż wreszcie…  teatr. Najpierw objazdowy, taki który umie się zmieścić w walizce, potem i do dzisiaj - scena obecnego „Kubusia”. To właśnie ona, niczym wehikuł czasu, zabierze nas w podróż do magicznej historii kieleckiej kamienicy pełnej osobliwości. Poznamy Janusza Kurtynę, co zasłaniał swoje nazwisko, dziewczynkę, która chciała pływać z rybami albo światowej sławy śpiewaczkę operową. Bywali tu podróżnicy, komicy i wytrawni smakosze, bywał Czerwony Kapturek, Wilk, Gajowy i Babcia. A przy tym oczywiście aktorzy, ale co zdaje się ważniejsze - kilka pokoleń widzów. To także oni tworzą Dużą 9 - ważny adres dla dziecięcego świata wyobraźni i marzeń.

Spektakl przygotowany przez czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec (znanych już w Kielcach z realizacji „Dziadki, dziatki”) to pełna ciepła i humoru opowieść inspirowana prawdziwą oraz niezwykle ciekawą historią budynku Teatru „Kubuś”.
Fakty, jak na teatralny obiekt przystało, są tu „włożone między bajki”, bo jak wiadomo, ważnymi gośćmi kamienicy przy Dużej 9 są od kilkudziesięciu lat bohaterowie sztuk, książek czy legend. Zachowaniu legendy ma zresztą służyć powstałe przedstawienie -  już za dwa lata „Kubuś” zmieni przecież swoją siedzibę. Adres marzeń – Duża 9 - zapisujemy więc nie tylko ku radości z odkrywania teatru i dawnej historii Kielc, ale też ku pamięci. 

Czas trwania - 1 godz. 10 min. (bez przerwy)
Premiera - 12 stycznia 2019

NAGRODY:

  • Dwie nagrody w 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, 2019: Nagroda za scenografię dla Marka Zákostelecký’ego i Nagroda za muzykę dla Martina Husovský’ego.
  • Pięć nagród na IV Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, 2019: Nagroda Grand Prix, Nagroda Jury Dziecięcego, Nagroda za reżyserię dla Marka Zákostelecký’ego i dwa wyróżnienia aktorskie dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia.

 

Miejsce Wydarzeń


Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach imienia Stefana Karskiego ul. Duża
25-304 Kielce
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google