Wróżka z kranu

wiek 5+

Buy Tickets


 

Perły za brzydkie słowa? Ten zaskakujący i, wydawałoby się, łatwy sposób na wzbogacenie okazał się dla pewnej rodziny dość kłopotliwy.
W nagrodę za dobry uczynek, starsza z sióstr - niegrzeczna Martynka, otrzymała od Wróżki niezwykły dar - po każdym wypowiedzianym brzydkim słowie z ust dziewczyny wypadała perła. Podekscytowani wizją dostatniej przyszłości Mama i Tata kazali córce rzucić szkołę i od tej pory zarabiać na utrzymanie rodziny słowami. Martynka, z początku zachwycona zadaniem, szybko się nim znudziła. Do kontynuacji dzieła rodzice podstępem zmusili więc młodszą córkę. Coś jednak poszło nie tak, bo z ust grzecznej Marysi zamiast pereł, zaczęły wypadać żmije. I wtedy do akcji wkroczył Czarodziej…
Ta zabawna historia groteskowo przedstawia dorosłych, obnażając ich życie rodzinne, mentalność i przywary. Pokazuje także, że ludzie nie są wyłącznie dobrzy, albo źli. Przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do baśniowego wątku z „Wróżek” Charlesa Perraulta, w warstwie plastycznej natomiast do historii współczesnego świata, opowiedzianej obrazami największych malarzy.

Premiera – 28 maja 2022

tekst – Pierre Gripari
przekład – Barbara Grzegorzewska
reżyseria i scenografia – Adam Walny
muzyka - Witold Broda
multimedia - Przemysław Żmiejko

obsada:

Andrzej Kuba Sielski
Małgorzata Oracz
Rafał Iwański
Agata Sobota

 

 

 

 

Venue


Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach imienia Stefana Karskiego ul. Duża
25-304 Kielce
Poland

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google